top of page

ליווי אישי

אני זוכרת הייטב את המאמץ העיקש להחזיק את הכל - להצליח בעבודה, בלימודים, במשפחה - כאמא וכאשה, ובו בזמן למצוא בחיים שמחה והנאה. אני זוכרת את הגוף המתוח, הלב המכווץ והנפש העיפה... מישהי אמרה לי אז 'החיים הם תקופה קשה' וכל כך הסכמתי איתה. גם אני כמותה, הרגשתי תקועה, משקל הציפיות והרצונות הולך ומכביד על כתפיי, והשחיקה המתגנבת בשקט ובהתמדה, מצמצמת בביסים קטנים, את אנרגיית החיים שלי. 

שאלה קיומית אחת לא הרפתה ממני: האם ככה אמורים להיות החיים?

iris (48 of 101).JPG

בחיפושי המתמיד להרגיש טוב יותר, מצאתי בסוף את דרך המיינדפולנס, שהציעה לי לראשונה אפשרות רעננה ואחרת, לחיות את החיים. 
מרווח קטן של נשימה נפתח ביני לביני, ואיכות חדשה של הכלה התחילה לצמוח בי, והזמינה אליה התרגשות, שמחה, חמלה, הודיה ושלווה.

האמת... רשימת המיילים שלא נענו, ערמות הכלים בכיור, והתזכורות בטלפון - כל אלו לא נעלמו מחיי... אבל, דרך המיינדפולנס פתחה בפניי אפשרות חדשה לפגוש אותם, ואת החיים. אפשרות שיש בה איזון פנימי, חוסן, ואפילו שמחה. 

אם גם אתם מתמודדים עם החיים, ועוד מאמינים שאפשר לחיות טוב יותר, אך עוד לא מצאתם את הדרך, מזמינה אתכם להכיר את הפסיכותרפיה הנפשית גופנית מבוססת מיינדפולנס - תהליך טיפול אישי, למציאת הריפוי והתבונה הפנימית שכבר קיימים בכם.

 


התהליך אליו אני מזמינה אותך, הינו מסע משותף של גילוי עצמי אישי ועדין, הפוגש אותך בכוליותך - גוף, נפש ורוח. 

הנחת המוצא היא שחלק נכבד מהסבל היומיומי של כולנו, נוצר על ידי אמונות דפוסים והרגלי גופנפש, שבעבר שרתו אותנו, אך אינם מתאימים כבר לחיינו, ולעיתים אף גורמים לנו לסבל. 

בתהליך הגילוי נביא תשומת לב מיוחדת לחווייה ולהווייה היומיומית שלך, מתוך ההבנה שהעצמי של כל אדם, וההיסטוריה שלו, מתבטאים בכל רגע ורגע, בדרך שבה אנחנו עושים דברים, בסגנון הביטוי שלנו, בדפוסי ההתנהגות, בתכונות ובתנועות שלנו. בתהליך קשוב לרגע המתהווה, ניתן יהיה לגלות יחד, את האמונות והדפוסים המגבילים, להעלות אותם אל המודעות.

 

בתהליך הדרגתי, אנחנו נפתחים לנקודת מבט רחבה יותר על חיינו, משחררים הרגלים כואבים שכבר אינם משרתים אותנו, מרפים משכבות הגנה שחוסמות את ליבנו, בוחרים מחדש, ואט אט מתעוררים מן 'הכישוף' שהוטל עלינו.

למי זה מתאים?

חיפוש דרך, משמעות והגשמה - מסע אישי להרחבת הלב והתודעה

"מה את/ה מתכוון/ת לעשות עם החיים היחידים, הפראיים ויקרי הערך שלך?" (מרי אוליבר)

מגיע רגע בחיים של כל אחד ואחד מאיתנו, שמתעוררת בו קריאה פנימית להתעורר, או כמיהה עמוקה לחזור הביתה. לפעמים היא מתעוררת בשל מפגש עם קשיי החיים - משבר אישי או משפחתי, מפגש עם מחלה או אובדן אדם יקר. לפעמים אנחנו פשוט חשים בלבול, חוסר שביעות רצון או תחושת בדידות, וחוסר שייכות וחיבור.

הקריאה הפנימית היא כמו שליח, שמזכיר לנו געגוע למשהו שאבד - כמיהה עדינה לדבר מה חיוני ומשמעותי שחסר.

שליח הקורא לנו לצאת ולבקש איזו שלמות, שחסרה לנו בחיינו, וליבנו מבקש.

לעיתים הקריאה ממתינה לנו בעליית הגג עד שנסיים לגדל את הילדים או לפתח את הקריירה. פעמים אחרות, היא מפתיעה אותנו 'באמצע החיים'. אולם יום אחד היא מופיעה, ודורשת מאיתנו שנחרוג משגרת יומנו, וניענה לה.

הקריאה הזו היא פתח למסע שיקח אותנו אל הלא מוכר והלא ידוע שבנו. זהו מסע המבקש מאיתנו כנות, רצון והקשבה עמוקה. במהלכו נתוודע לאמונות שלנו, לדפוסי הרגש והחשיבה האוטומטיים שלנו, ולאופן בו הם משפיעים על התנהגותנו ועל חיינו. זוהי הזדמנות לגלות בתוכנו מרחבים חדשים של תודעה ולב, ולבחור מחדש כיצד ברצוננו לחיות את 'שארית חיינו'. 

shutterstock_1187772649.jpg

זהו מסע המעורר את הרוח והנפש לחיים, הלב ננגע ונפתח, ומתגלות אפשרויות חדשות להתחדשות, חופש, מחילה, מסתורין וחסד. זהו מסע בנתיבי ההרפתקנים, מגלי הארצות, הכובשים והנוודים. הוא מונע על ידי אותה תשוקה עתיקת יומין לגילוי עמוק. הוא לא נועד כדי שנהפוך לאנשים אחרים ו'נתקן' את עצמנו, אלא כדי להיזכר מי אנחנו באמת, ולמצוא דרכים חדשות בן נוכל להגשים את עצמנו.

לחץ, מתח, מחשבות מדאיגות או התקפי חרדה


בתבליך משותף נלמד ונבין את המנגנון הפנימי שמעורר בך את תחושת הלחץ, המחשבות המדאיגות, ותחושות החרדה שעולות בגוף, ונלמד דרכים חדשות לוויסות פנימי. 

התהליך יקנה לך הן את היכולת להתמודד בזמן שהמחשבות המאימות מתרוצצות בראש ומפעילות את הגוף, והן את היכולת למנוע את תהליך ההאצה המחשבתי - גופני, שמביא לחווית הלחץ המתח והחרדה.

shutterstock_75018043.jpg

עצב, דכדוך, ריקנות ודיכאון
 

התהליך יאפשר לך התוודעות למקורות העצב שלך, הבנה מה החלקים העמוקים והעדינים שבך מבקשים, ירחיב את המסוגלות להתמודד עם התחוות והרגשות הללו, להכילם, לווסתם ולתת להם מענה חדש.

לצד המפגש המתמיר עם מקורות העצב, התהליך ילמד אותך למצוא את החיבור שלך אל שמחת הלב, ההתרגשות והאור, שמצויים עמוק גם בך. 

תקשורת בינאישית, מערכות יחסים, אינטימיות ומיניות

הדרך בה אנחנו 'עושים' קשר מחווטת בהרגלי התודעה וההתנהגות שלנו מזה שנים רבות, ומשוכפלת לתוך כל קשר שאנחנו יוצרים ומקיימים. לרוב הסגנון שלנו כל כך מוטמע בנו, שכמו טפט על קיר תודעתנו, אנחנו מפסיקים לראות ולזהות אותו.

 

לפעמים, אנחנו מזהים שמשהו במערכות היחסים שלנו חסר, או כבר 'לא עובד', ובוחרים להיפרד מקשרים שכבר אינם מייטיבים איתנו. בפעמים אחרות אנחנו פשוט מייחלים לשינוי בתוך קשר קיים, או כמהים לקשר חדש שתהיה בו הדדיות, הערכה, סיפוק והגשמה. כך או כך, לתוך כל קשר שאנחנו יוצרים, אנחנו נוטים להביא את סגנון ההתקשרות היחודי והוותיק שלנו. ופעמים רבות אנחנו מגלים לאכזבתנו, שאמנם החלפנו מערכת יחסים אחת באחרת, אך זו למעשה 'אותה הגברת בשינוי אדרת'.

כל זמן שלא עברנו תהליך למידה והתמרה של סגנון ההתקשרות שלנו, אנחנו פשוט ממשיכים לשכפל אותו שוב ושוב, באופן לא מודע, לתוך הקשרים החדשים בחיינו.

התהליך הטיפולי, יאפשר לך זיהוי של דפוסי ההתנהגות, הרגש והחשיבה שלך, במטרה לחשוף ולהבין את המנגנון שעומד בבסיסם, ואת האופן בו הוא משרת צרכים ומשאלות עמוקות בך. התהליך יאפשר לגלות דרכים חדשות למתן מענה לצרכים העמוקים שלך, לצד התמרה של הדפוסים האוטומטים שכבר אינם משרתים אותך. יחד נלמד לטפח בך דרכים חדשות ומייטיבות 'לעשות קשר' עם עצמך ועם האנשים שבעולמך.

לשאלות, פרטים נוספים והרשמה:

איריס מלאיה זיו 052-4209707

 

Thanks! Message sent.

bottom of page